Lekcja biologii i chemii inaczej

Lekcja biologii i chemii inaczej

9 marca 2023r. uczniowie klasy I b i Id uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz na wydziale Chemii UJ. Wzięli udział w pokazach „Chemik na miejscu zbrodni”, podczas których mogli dowiedzieć się, jak chemia wspiera działania służb wymiaru sprawiedliwości w ujawnianiu śladów pozostawionych przez przestępców na miejscu zbrodni.

Praktycznie mogli poznać techniki wykorzystywane przez chemię sądową oraz dowiedzieć się, jak eksperymenty umożliwiają wykrywanie przestępców.

W ramach edukacji przyrodniczej klasa 1d obejrzała z przewodnikiem ekspozycję „Historia życia na Ziemi”. Oglądając wystawę uczniowie poznali drogę tworzenia skamieniałości, a w oparciu o dioramy zawierające rekonstrukcję wybranych ekosystemów lądowych i morskich pozyskali wiedzę o formach życia w różnych okresach geologicznych.

Klasa 1 b wybrała ekspozycję „Niesamowity świat zwierząt”. Dzięki zgromadzonym eksponatom uczniowie przyglądali się współczesnym zwierzętom od bezkręgowców, aż po kręgowce pod kątem przystosowań do trybu życia, sposobów poruszania i pobierania pokarmu.

Related Topics

Accessibility Toolbar