Wyjazdy na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Wyjazdy na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

W roku szkolnym 2022/23 odbyły się dwa wyjazdy na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach współpracy Naszego Liceum z Uczelnią. W wykładach uczestniczyli uczniowie z klas o profilu ekonomiczno-prawnym oraz uczniowie z rozszerzoną historią.

21 października 2022 roku uczniowie z rozszerzoną historią oraz wiedzą o społeczeństwie klasy: IIb, IIc, IVb uczestniczyli w wykładach zorganizowanych z okazji Europejskiego Dnia Prawnika: Zawody prawnicze. Zajęcia zorganizowane na
Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prowadzili przedstawiciele samorządów prawniczych oraz wymiaru sprawiedliwości. Podczas zajęć młodzież poznała specyfikę zawodu prawnika oraz zwiedziła salę kryminalistyki znajdującą się na Uczelni. Pasjonaci szachów naszej szkoły wzięli udział w symultanicznych meczach szachów błyskawicznych.

18 kwietnia uczniowie klasy IIIb o profilu ekonomiczno-prawnym uczestniczyli w wykładzie pt. „Plagiaryzm a prawo represyjne”, który został przedstawiony młodzieży na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajęcia z prawnikiem oraz studentami prawa zorganizowano w ramach współpracy Naszej Szkoły z Uniwersytetem Śląskim.

Related Topics

Accessibility Toolbar